Dřevěná eurookna jsou typická svým moderním designem. Profil eurookna IV 68 vyniká vysokou pevností. Eurookno je lepeno z dřevěného eurohranolu. Je osazeno izolačním dvojsklem . Materiál smrk , dub , meranti , možno rustikální vzhled s dřevěnou okapnicí. UW 1,2W/m2k

euro 68 testrustikalni_v2

Rozšířený profil eurookna IV 78 vyniká zvýšenou statickou pevností. Eurookno je standardně osazeno izolačním dvojsklem nebo trojsklem. Širší drážka umožňuje použití speciálních protihlukových skel . Materiál smrk , dub , meranti , možno rustikální vzhled s dřevěnou okapnicí . UW 1,2 – 1,0 W/m2k dle skla , lze v provedení dřevohliník.

euro78 testdrevohlinikove

Maximální profil eurookna  IV 88  vyniká maximální statickou pevností . Eurookno je standardně osazeno izolačním dvojsklem nebo trojsklem. Široká škála speciálních protihlukových . Materiál  smrk , dub , meranti , možno rustikální vzhled s dřevěnou okapnicí. UW 1,2 – 0,8 W/m2k , dle skla , lze v provedení dřevohliník.

euro 88 testdrevohlinikove

Vzorníky barev na podkladu smrk – JASAN , DOUGLASKA , TIS , TŘEŠEN , KAŠTAN , KOTIBÉ , TEAK , OŘECH.

Vzorník barev na podkladu dub – BOROVICE , MAHAGON , DUB , PALISANDR

Vzorník barev na podkladu meranti – CEDR , EUKALYPTUS , DUB , HRUŠKA , MAHAGON , LITCHI , SANTAL , PALISANDR

vzornik1

Prezentace kování TITAN AF_Siegenia-Aubi

VLASTNOSTI EUROOKNA

Eurookna splňují náročné požadavky současnosti, vyznačují se vynikajícími zvukově izolačními vlastnosti a tepelně izolačními vlatnostmi. Dřevěná eurookna působí příjemným a teplým dojmem a proto jsou doporučována zejména do novostaveb a rodinných domů

PROČ DŘEVĚNÁ EUROOKNA?

Eurookna jsou vyráběna z přírodních materiálů, nezatěžují tak životní prostředí. Životnost dřevěných eurooken je o několik desítek let delší než u oken plastových a při poškození je lze opravit. Eurookna lze je také šetrně recyklovat.

VÝHODY EUROOKNA

 • Dřevěná eurookna přináší do místnosti dotek přírody a působí příjemným a teplým dojmem
 • Vysoké tepelně izolační vlastnosti
 • Vynikající zvukově izolační vlastnosti
 • Vysoká odolnost proti požáru
 • Vysoká pevnost eurookna při relativně nízké hmotnosti
 • Nízký součinitel teplené roztažnosti
 • Eurookna mají větší propustnost vodní páry, což eliminuje vznik plísní a vlhkých stěn
 • Třívrstvá lepená lamela zaručuje tvarovou stálost a pevnost dřevěného okna
 • Celoobvodové kování – otevírání, sklápění a spárové větrání
 • Údržba dřevěných eurookenoken je mnohem jednodušší než v minulosti
 • Při poškození okna lze provést oprava
 • Životnost dřevěných oken je oproti plastovým o několik desítek let delší
 • Dřevěná okna jsou ekologicky vyráběna a lze je plně recyklovat

NEVÝHODY EUROOKNA

 • Vyšší pořizovací cena oproti plastovému oknu až o 50%
 • Nutná pravidelná údržba dřevěného okna

Dřevěná eurookna

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosti.

Ze všech materiálů používaných pro výrobu oken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a požární odolností. Je to materiál s nezaměnitelnou charakteristikou, který působí příjemným a teplým dojmem a přináší do místnosti dotek přírody.

Životnost dřevěných oken je při použití moderních technologických postupů takřka stoletá a samotná výroba oken je ekologicky šetrná a nezatěžuje životní prostředí.

Rozšířený profil dřevěného eurookna 78 mm vyniká nejen zvýšenou statickou pevností, ale především díky standardnímu osazení izolačním trojsklem výrazně snižuje koeficient tepelného prostupu celého okna. Širší drážka zasklení také umožňuje použití speciálních protihlukových skel a výsledné hodnoty zvukového útlumu jsou srovnatelné s plastovými okny.

Materiály eurookna

Dřevěná okna jsou vyráběna z lepené třívrstvé lamely, která optimálně vyrovnává přirozené pnutí dřeva a zvyšuje jeho pevnost v tlaku a tahu. Právě třívrstvé složení lamely eliminuje nežádoucí kroucení dřeva a zaručuje tvarovou stálost finálního výrobku.

Nejčastěji používanou dřevinou je domácí smrk, popřípadě borovice, ale prosazují se i exotické dřeviny imitující dub jako např. suptropické meranti. Okenní hranol ze smrku a borovice je standardně dodáván v nastaveném provedení, pohledové krajní lamely jsou nastavovány po zhruba 30 – 50 cm, na přání lze dodat i hranol nenastavený.

 1. Smrk – barva nažloutle bílá až načervenale bílá; textura pruhovaná v radiálním řezu, fládrovaná v tangenciálním řezu; dobře opracovatelný; hustota a pevnost kolísá podle části kmene a stanoviště
 2. Borovice – bělové dřevo nažloutle nebo načervenale bílé; textura pruhovaná v radiálním řezu, fládrovaná v tangenciálním řezu; dobře opracovatelná
 3. Meranti – bělové dřevo nažloutle šedé, jádrové dřevo bledě růžové až červenohnědé; textura slabě fládrovaná v tangenciálním řezu, hrubě rýžkovaná nebo vlivem střídavé točivosti pruhovaná v radiálním řezu, dobrá opracovatelnost
 4. Dub – jádro světle až tmavě hnědé, běl žlutavé až šedavě bílá, velká zrcátka, fládrová textura, jehličkové paprsky, dobře opracovatelný a mořitelný

Povrchová úprava Eurookna

Úprava dřevěných oken je prováděna máčením a opakovaným vysokotlakým stříkáním vodou ředitelných lazur a barev ZOWOSAN firmy Zobel.

Máčecí základ obsahuje mimo jiné přísady proti houbám a plísním zajišťující ochranu dřeva, přísady proti působení UV záření a základní pigmentaci zvoleného odstínu. Vysokotlaké stříkání silnovrstvých lazur a barev zaručuje kvalitní povrchovou úpravu, elastický, trvale pružný povrch odolný účinkům slunečního záření a povětrnostních vlivů, který při správném ošetřování zůstává zachován po desítky let. Konstrukce profilu umožňuje jednolitý nástřik lazury po celé ploše profilu včetně zaoblených hran.

Lazury, které umožňují vytvářet imitace různých dřevin a nechávají prosvítat přirozenou strukturu dřeva, nabízíme v 10 základních odstínech. Krycí barvy je možné vedle tradiční bílé vybírat i v dalších odstínech dle stupnice RAL. Novinkou v naší nabídce jsou barevné lazury kombinující vzhled a strukturu dřeva s Vámi zvoleným barevným odstínem.

Okapnice

Rámová DONAU okapnice s dřevěnou nalehávkou křídla pro vylepšené tepelně izolační vlastnosti. Okapnice je nasazena na spodním vlysu rámu a zajišťuje spolehlivý odvod vody z křídla. Standardně jsou okna opatřena i křídlovou okapničkou, která chrání spodní vlys křídla před nepřízní počasí, zejména deštěm a sněhem.

1