Šestikomorový systém

Šestikomorový systém GEALAN S 8000 IQ je dokladem důsledné orientace firmy GEALAN na aktuální potřeby trhu. Úspora tepelné energie je jednou z priorit moderního bydlení a právě těmto požadavkům vychází inovovaný profilový systém vstříc. Vícekomorové okenní profily se z hlediska tepelné izolace v praxi osvědčují svojí promyšlenou konstrukcí, protože každá komora navíc zabraňuje nežádoucím tepelným ztrátám. Šestikomorový profil, rám i křídlo, dosahuje hodnoty U= 1,1 W/m²K bez ocelové výztuhy a U= 1,2 W/m²K s ocelovou výztuhou, což jej řadí mezi absolutní špičku vícekomorových profilových systémů. Stavební hloubka 74 mm umožňuje i přes šestikomorové uspořádání vložení velké ocelové výztuhy, která zaručuje stabilitu profilu a bezvadnou funkčnost okna. Ocelová výztuha s protikorozní úpravou je standardně vkládána do všech profilů, rámů i křídel již od minimálních rozměrů oken. Síla ocelové výztuhy se pohybuje v závislosti na velikosti okna a jeho statickém namáhání od 1,5 mm do 2,0 mm.

Plastové profily jsou vyrobeny z vysoce houževnatého vytvrzeného PVC za použití speciálních přísad a stabilizátorů, které zaručují, že jejich barva a fyzikálně-mechanické vlastnosti zůstanou zachovány po celou dobu životnosti oken. Hladký povrch nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu a odolává všem povětrnostním vlivům. Profilový systém S 8000 IQ využívá osvědčený systém dorazového těsnění – dvojité celoobvodové přítlačné těsnění stejné pro rám i křídlo. Těsnění zajišťuje vynikající utěsnění spáry mezi rámem a křídlem při prudkém dešti a větru a zůstává trvale elastické, nabízíme je aktuálně v šedé i černé barvě. Vnější vzhled profilu je nadčasově elegantní a je charakterizován harmonickými proporcemi, měkkými konturami a úzkými pohledovými šířkami.

Kromě plošně odsazené kombinace rám/křídlo je v šestikomorovém provedení k dispozici i varianta se zaobleným přesahem křídla a odpovídajícími zasklívacími lištami.

Aby v místnosti vládla klimatická pohoda a vyrovnaná vzdušní vlhkost s ohledem na teplotu, lze okna z profilových systémů GEALAN opatřit automatickým větracím systémem GECCO 3. Malá klapka s velkým účinkem dělá z Vašich oken okna s odvětráním, umožňuje průběžnou výměnu vzduchu bez nepříjemného průvanu a snižuje tak i riziko vzniku plísní v ostění. Na rozdíl od spárového větrání (mikroventilace) se tak ale děje při zavřeném okně.

Plastové profily kromě standardní bílé barvy RAL 9016 nabízíme i ve 14 dekorech dřeva a 6 barevných foliích. Dekor dřeva je tvořen akrylátovou fólií RENOLIT. Fólie se vyznačuje snadnou údržbou, dlouhou životností a stálostí vůči povětrnostním vlivům. Okna s dekorem si tak zachovávají všechny dobré vlastnosti moderních plastových oken a současně neztratí nic z dekorativního vzhledu dřeva.

Specialitou plastových profilů GEALAN jsou barevné profily. Pomocí unikátní technologie spojení barevného a bílého PVC, tzv. koextruze, nabízíme profily ve 12 acrylcolorových barvách. Barevné profily se vyznačují stálobarevností, zvýšenou odolností vůči povětrnostním vlivům a poskytujeme na ně stejnou prodlouženou záruku jako na standardní bílé profily.

Šestikomorový systém Galean

 • rám 8005 – 7 komor – zobrazit detail
 • křídlo 8090 rovné – 7 komor – zobrazit detail
 • stavební hloubka 74 mm
 • U= 1,18 W/m²K

Sedmikomorový systém je rozšířením systémové řady GEALAN S 8000 IQ. Plastový profil má díky sedmi speciálně uspořádaným komorám v rámu a křídle vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Tím se nejenom snižují Vaše náklady na vytápění, ale současně aktivně přispíváte k redukci CO2. Sedmi komorové provedení vedle tepelně-izolačních vlastností nabízí i zvýšenou ochranu proti hluku již při osazení standardním izolačním dvojsklem.

Standardní stavební hloubka 74 mm umožňuje vložení velké ocelové výztuhy do rámu i křídla a tedy velmi dobrou statiku profilu a i celého okna. Promyšlená geometrie profilů, pološikmá drážka v rámu, usnadní čištění okna v této oblasti.

Sedmikomorový systém dodržuje optiku systémové řady S 8000 IQ a svou konstrukcí je identický s ostatními šestikomorovými profily této řady. Plastové profily jsou vyrobeny z vysoce houževnatého vytvrzeného PVC za použití speciálních přísad a stabilizátorů, které zaručují, že jejich barva a fyzikálně-mechanické vlastnosti zůstanou zachovány po celou dobu životnosti oken. Hladký povrch nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu a odolává všem povětrnostním vlivům. Profilový systém S 8000 IQ využívá osvědčený systém dorazového těsnění – dvojité celoobvodové přítlačné těsnění stejné pro rám i křídlo. Těsnění zajišťuje vynikající utěsnění spáry mezi rámem a křídlem při prudkém dešti a větru a zůstává trvale elastické, nabízíme je aktuálně v šedé i černé barvě. Vnější vzhled profilu je nadčasově elegantní a je charakterizován harmonickými proporcemi, měkkými konturami a úzkými pohledovými

Gealan S 9000

Šestikomorový inovativní systém Gealan S 9000

1

Nový inovativní systém GEALAN S 9000 je kombisystém s kontrukční hloubkou 83 mm. Profil sdružuje stejnou měrou vlastnosti a přednosti středového a dorazového těsnění.

2Výhody systému GEALAN S 9000

 • úzká pohledová šířka a jemný design
 • profil s 6 komorami v rámu a křídle
 • výborné izolační a těsníci vlastnosti
 • inovativní systém
 • široká škála fóliových dekorů
 • zlepšená statika síky STV, statickému suchému zasklení

 

Plastový profil díky kombinaci inovativních detailů dosahuje vynikající hodnoty součinitele prostupu tepla Uw =0,73 W/m2K pro standardní kombinaci rám + křídlo včetně ocelové výztuhy. Díky tomu je plastový profil vhodný i pro plastová okna v nízkoenergetických a pasivních domech.

Parametry systému GEALAN S 9000:

 • stavební hloubka 83 mm, 6 komor, Uf =0,92 W/m2K
 • 3 těsnící roviny díky flexibilnímu středovému těsnění
 • jedinečná hloubka zapuštění skla 26 mm + těsnění zasklívací polodrážky
 • vhodné pro pasivní domy Uw =0,73 W/m2K se zasklením Ug =0,5 W/m2K

s-9000-cz.pdf GEALAN S 9000(3366 kB)

Vchodové dveře

Vchodové dveře plastové

 • rám 8011 – 4 komory
 • křídlo 8076 otevírané dovnitř – 4 komory
 • křídlo 8042 otevírané ven – 4 komory
 • stavební hloubka 74 mm
 • U= 1,4 W/m²K

Vchodové Dveře plastové

Vchodové dveře nabízíme v libovolném provedení a stylu. Dveře mohou mít libovolnou barvu a tvar. Vchodové dveře je možné navrhnout v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení s otevíráním dovnitř nebo ven.

Vchodové dveře plastové vyrábíme pouze ze 4 komorových profilů systému S 8000 IQ. 4 komorový profil vchodových dveří je vyztužen mohutnou uzavřenou ocelovou výztuhou s protikorozní úpravou, statika a pevnost dveřního křídla je navíc vyztužena pomocí svařitelných spojovačů rohů. Spodní rám plastových dveří je tvořen plochým AL prahem s výškou 20 mm, který vyhovuje umístění jak v novostavbě tak i ve stávajícím objektu.

Barvy vchodových dveří

Vchodové dveře jsou standardně vyráběny ve dvou odstínech bílé barvy. Obě bílé barvy lze objednat s matným či lesklým povrchem. Dále jsou vchodové plastové dveře vyráběny v odstínech dřevodekorů, dekorů a barev dle aktuální nabídky.

Složení vchodových plastových dveří

Plastové dveře jsou vyrobeny z několika druhů materiálů jako lepený vícevrstvý sendvič.

Vnější pohledová část

Vnější část plastových dveří tvoří vrstva akrylátů nebo dekorativní fólie. Tento materiál je vysoce odolný vůči vnějším mechanickým a atmosférickým vlivům a je barevně UV stabilní.

Jádro plastových dveří

Plastové dveře – základní provedení

Jádro výplně plastových dveří je vyrobeno z 20 mm vrstvy extrudovaného polystyrenu (XPS). Tento materiál je lehký, nepodléhá vlivům stárnutí a zajišťuje vysokou izolační schopnost.

Zesílené provedení plastových dveří

Jedná se o zesílení jádra o 5 mm až 20 mm vrstvu. Zesílené provedení zajišťuje lepší izolační schopnosti.

Vyztužené provedení plastových dveří

Vyztužení provedení jádra nahrazuje izolační vrstvu (XPS) deskou z tvrzené polyuretanové směsi (TPR) o síle 10 mm.

Bezpečnostní plastové dveře

Jádro v bezpečnostním provedení plastových dveří je zpevněno masivním ocelovým plechem.

Zasklení dveřních výplní

Zasklení plastových dveří je prováděno izolačním dvojsklem, zesíleným izolačním dvojsklem či izolačním trojsklem.

Ornamentní skla

Ornamentní skla jsou charakteristická více či méně viditelnými ornamenty na povrchu skla. Ornamentní sklo propouští světlo, ale zamezuje průhlednost. Do plastových dveří lze použít různé druhy ornamentních skel.

Uvnitř skla mohou být uloženy meziskelní příčky a mříže popřípadě mohou být dvojskla vyrobena s provedení vitráží, pískovým sklem, spékaným sklem nebo vypouklým sklem.

Ozdobné rámečky

Prosklené výplně plastových dveří mohou být doplněny ozdobnými plastovými rámečky různých barev a dekorů.

Vchodové dveře – kování

Vchodové dveře

Kování vchodových dveří zajišťuje 5-ti bodové bezpečné uzamčení dveří pomocí bezpečnostních IS čepů. Dveřní zámek vchodových dveří lze v provedení klika/klika uzavřít pohybem kliky směrem nahoru a uzamknout pomocí klíče. Vchodové dveře v provedení klika/madlo se zámek uzavírá a zároveň zamyká klíčem. Dodávaný dveřní štítek HOPPE splňuje bezpečnostní třídu 3. Výplň vchodových dveří lze individuálně zkonstruovat z profilů systému s využitím různých typů skel a doplňků a nebo jednoduše vybrat z katalogu hotových akrylátových výplní VP TREND.

Katalog plastových výplní VP Trend otevřete kliknutím zde